Середа, 15.05.2024, 10:43
Вітаю Вас Гість | RSS
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 107
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Статті

Головна » Статті » Накази, умови, положення, інформації

Наказ про проведення І (районного) етапу МАН

УКРАЇНА

Управління освіти, молоді та спорту Воловецької РДА

 

    НАКАЗ

 

12.01.2015 р.                                             смт.Воловець                                      № 4

Про проведення  І (районного) етапу Всеукраїнського
конкурсу-захисту науково-дослідницьких 
робіт учнів-членів районної філії МАН України

            Відповідно до   наказу департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА № 665 від 30.12.2014 р. «Про проведення в області І - ІІ етапів  Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких  робіт учнів-членів МАН України у 2014-2015 навчальному році» та з метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку дітей і молоді, створення умов для формування інтелектуального потенціалу нації;  залучення  творчо виявлення та підтримки обдарованої учнівської молоді, залучення її  до науково-дослідницької та експериментальної  роботи

НАКАЗУЮ:

  1. Провести  16  січня 2015 року 0 10.00 к.ч. на базі ЦПРДТ конкурс-захист науково-дослідницьких робіт слухачів районної філії Закарпатського територіального відділення  МАН .
  2. Склад журі конкурсу затвердити. (додаток 1).
  3. Умови проведення І (районного) етапу конкурсу науково-дослідницьких робіт слухачів  МАН. (додаток 2).
  4. Директорам  навчальних закладів забезпечити організаційно-педагогічне та наукове керівництво гуртками та секціями  учнів та своєчасну підготовку робіт  відповідно до Умов конкурсу:
    -  учнями 7-8  класів - реферативних робіт;
    -   учнями 9 -11 класів - науково-дослідницьких, пошукових, експериментальних, конструкторських робіт.
  5. Підготувати та подати до оргкомітету  (до 15  січня 2015 р.) заявки на участь учнів у районному  етапі конкурсу  та науково-дослідницькі роботи з відповідних відділень та наукових секцій.
  6. Директору ЦПРДТ створити належні умови для проведення конкурсу .
  7. Центру позашкільної роботи до 20 січня 2015 року організувати подання науково-дослідницьких робіт до оргкомітету ІІ обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН.
  8. Контроль за виконанням наказу покласти на  директора  ЦПРДТ  Тидір Т.В.

 

 

        Начальник управління освіти,  молоді та спорту Воловецької РДА                                                  Л.Ф.Шуста

 

Склад журі

  1. Соловій В.М. – завідуюча РМК управління  освіти, голова  журі.
  2. Шутка Н.П. – методист РМК управління освіти.
  3. Селехман В.І. – методист управління  освіти.
  4. Косач В.М. - методист управління  освіти.
  5. Тидір Т.В. – директор ЦПРДТ.
  6. Чорней Л.В. – методист ЦПРДТ.

 

 

 

 

 Додаток  2

до наказу департаменту освіти і науки,

молоді та спорту облдержадміністрації

30.12.2014  № 665

 

З А Т В Е Р Д Ж У Ю:

 

Директор департаменту

 

М.Мотильчак

 

 

 

Умови проведення

І – ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту

науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України

у 2014/2015 навчальному році

 

  1. Загальні положення

 

Відповідно до Правил проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України,  затверджених наказом Міністерства освіти і науки України 24.03.2014 № 259 „Про затвердження Правил проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.04.2014 за номером 407/25184 ці Умови регулюють строки, місце та умови проведення І та ІІ етапів конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України (далі – конкурс).

Конкурс проводиться з метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку учнівської молоді, виховання її в дусі патріотизму та демократичних цінностей, прищеплення навичок науково-пошукової роботи, створення умов для формування інтелектуального потенціалу нації.

 

  1. Строки, місце та умови проведення  І – ІІ етапів конкурсу

 

1. І етап проводиться в січні 2015 року відділами (управліннями) освіти, молоді та спорту райдержадміністрацій та міськвиконкомів й Ужгородською загальноосвітньою спеціалізованою школою-інтернатом з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради:

2. ІІ етап конкурсу проводиться в м. Ужгород у січні-лютому 2015 року.

Терміни проведення ІІ етапу конкурсу за науковими відділеннями:

- мовознавства, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства: 30 – 31 січня 2015 року;

- відділення фізики і астрономії, математики, економіки, технічних наук та комп’ютерних наук: 6 – 7 лютого 2015 року;

- хімії та біології, екології та аграрних наук: 13 – 14 лютого 2015 року;

- історії, наук про Землю, філософії та суспільствознавства:
20 – 21 лютого 2015 року.

 

  1. Учасники конкурсу

 

1. У конкурсі беруть участь учні 9 – 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів та учні (вихованці, слухачі) відповідного віку позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів, студенти вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації, які активно займаються науково-дослідницькою діяльністю.

У конкурсі можуть брати участь учні 7 – 8 класів за умови виконання ними випробувань із базових дисциплін за програмами 9 класу.

2. Учасник конкурсу може брати участь у декількох секціях або відділеннях за умови подання такої ж кількості робіт, різних, за змістом відповідно до напрямів секцій. Якщо немає збігу базових дисциплін та рівнів завдань у секціях, за рішенням журі учасник має писати декілька контрольних робіт.

3. Рішення про заміну попередньо заявленого учасника конкурсу приймає голова (співголова) оргкомітету в разі офіційного звернення.

4. До місця проведення конкурсу учасники прибувають організовано в супроводі керівника команди, який призначається з числа керівників гуртків, секцій, учителів, викладачів навчальних закладів, активних учасників підготовки учнів до конкурсу. Керівник команди несе відповідальність за життя і здоров’я членів команди та підготовку документів щодо участі в конкурсі.

Питання присутності керівників команд, наукових керівників учасників конкурсу під час захисту науково-дослідницьких робіт вирішується оргкомітетом.

5. Категорично забороняється втручання батьків учасників та інших сторонніх осіб у процедуру проведення конкурсу та розгляду апеляцій.

6. Учасники конкурсу зобов’язані дотримуватись вимог цих Умов, програми конкурсу, норм поведінки, правил техніки безпеки та виконувати рішення оргкомітету й журі.

7. Питання фото-, кіно-, телезйомки під час проведення конкурсу заздалегідь узгоджується з оргкомітетом та головою журі секції.

8. У разі порушення цих вимог спільним рішенням оргкомітету та журі учасники можуть бути дискваліфіковані.

9. Учасники ІІ етапу конкурсу.

1) До участі в ІІ етапі конкурсу допускаються кандидати та дійсні члени МАН, які стали призерами і зайняли перші місця (як виняток другі) у
І етапі конкурсу.

У ІІ етапі конкурсу в кожному науковому відділенні беруть участь команди районних, міських філій Закарпатського територіального відділення Малої академії наук України та Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів.

Кількісний склад команди відповідає кількості секцій наукового відділення.

2) Для ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт районні, міські філії Закарпатського територіального відділення Малої академії наук України, Ужгородська загальноосвітня спеціалізована школа-інтернат з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради представляють по одному учаснику відповідно до кількості секцій наукового відділення, а також можуть включити в  команду додатково одного учасника за диплом І ступеня, здобутий у попередньому році у відповідній секції.

 

4. Керівництво конкурсу

 

1. Керівництво І етапу конкурсу здійснюють відповідні органи управління освітою.

2. Загальне керівництво ІІ етапу конкурсу здійснює департамент освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації.

3. Організатором та координатором ІІ етапу конкурсу є Закарпатський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді.

 

5. Програма конкурсу

 

1. Програмою конкурсу передбачені:

заочне оцінювання науково-дослідницьких робіт;

оцінювання навчальних досягнень учасників із базових дисциплін;

захист науково-дослідницьких робіт.

2. ІІ етап конкурсу проводиться з урахуванням навчальних досягнень учнів із відповідних базових дисциплін у таких наукових відділеннях МАНУ:

історії;

філософії та суспільствознавства;

технічних наук;

комп’ютерних наук;

літературознавства, фольклористики  та мистецтвознавства;

мовознавства;

математики;

фізики і астрономії;

наук про Землю;

економіки;

хімії та біології;

екології та аграрних наук (додаток 1).

3. Заочне оцінювання науково-дослідницьких робіт здійснюється членами журі на предмет дотримання учасниками Вимог щодо написання, оформлення та представлення учнівських науково-дослідницьких робіт.

Результати заочного оцінювання науково-дослідницьких робіт учасників вносяться до протоколу, який підписується усіма членами журі, та оголошуються учасникам напередодні захисту науково-дослідницьких робіт.

Автор кожної науково-дослідницької роботи отримує аргументовану рецензію з висновками та рекомендаціями журі

4. Оцінювання навчальних досягнень із базових дисциплін передбачається програмами проведення І та II етапів конкурсу та здійснюється у формі контрольної роботи.

Оцінювання навчальних досягнень учасників із базових дисциплін передбачає виконання завдань за трьома рівнями складності.

У наукових відділеннях математики, фізики та астрономії, економіки, технічних, комп'ютерних наук, хімії та біології, наук про Землю, екології та аграрних наук учасники виконують 7 завдань:

I рівень - 3 завдання;

II рівень - 2 завдання;

III  рівень - 2 завдання.

У наукових відділеннях історії, філософії та суспільствознавства, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства, мовознавства учасники виконують 9 завдань:

I рівень - 4 завдання;

II рівень - 3 завдання;

III  рівень - 2 завдання.

Форма завдань визначається членами предметної комісії.

На виконання завдань із базових дисциплін учасникам відводиться три астрономічних години.

5.   Захист науково-дослідницьких робіт здійснюється відповідно до програмам проведення І, II етапів конкурсу.

Захист науково-дослідницьких робіт проходить у кожній науковій секції окремо.

Під час захисту проводяться дебати (обговорення проблемних аспектів робіт) у групах за певною тематикою досліджень.

Для захисту роботи учаснику надається до 10 хвилин, для відповіді на запитання - до 3 хвилин.

Після виступу всіх учасників у науковій секції журі проводить оцінювання їхніх виступів. Під час оцінювання виступів учасників забороняється присутність осіб, які не є членами журі.

Результати оцінювання захисту науково-дослідницьких робіт фіксуються у протоколі оцінювання захисту науково-дослідницьких робіт, який підписується усіма членами журі, та оголошуються учасникам.

6. На підставі протоколів заочного оцінювання науково-дослідницьких робіт, оцінювання навчальних досягнень учасників із базових дисциплін та захисту науково-дослідницьких робіт організаційним комітетом складається підсумковий протокол проведення відповідного етапу конкурсу в кожній секції, який є підставою для встановлення результатів конкурсу.

 

 

 

Категорія: Накази, умови, положення, інформації | Додав: lyudmila_admin (12.01.2015)
Переглядів: 1445 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz