Відповідно до листів Міністерства освіти і науки України 14.01.2016 № 1/9-12 «Про розвиток учнівського самоврядування», 15.02.2016 № 3/3-9-81-16 «Зробимо Україну чистою разом!»
НАКАЗУЮ:
Провести 12 квітня 2016 року районний збір лідерів учнівського самоврядування за темою «Реалізація проектів екологічного спрямування» на базі Центру позашкільної роботи і дитячої творчості.
Затвердити програму перебування учасників заходу (додаток).
Директорам загальноосвітніх шкіл Воловецького району:
1. Відрядити 12 квітня 2016 року для участі у зазначеному заході двох лідерів ради учнівського самоврядування – президента і голову комітету екології своєї організації, у супроводі педагога-організатора.
3.2 Відповідальність за збереження життя та здоров’я дітей покласти на супроводжуючих осіб.
4. Методисту ЦПРДТ Чорней Людмилі Василівні здійснити організаційне забезпечення проведення заходу.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на директора ЦПРДТ Т.Тидір.
В.о. начальника відділу освіти Г. Вінтонович
Додаток
до наказу відділу освіти
Воловецької РДА
______2016 р. № ____
Програма
районного збору лідерів учнівського самоврядування
«Реалізація проектів екологічного спрямування»
12 квітня 2016 року
9.30 – 10.00 Заїзд учасників. Реєстрація.
10.00 – 10.15 Відкриття збору. Вітальне слово.
10.20 – 11.15 Тренінги «За життя без сміття», «Знай, люби, бережи!»
11.30 – 12.30 Робота в секціях, перегляд тематичного фільму.
Музеї при навчальних закладах виконують велику культурно-просвітницьку і краєзнавчу роботу. І тому не слід забувати, що не тільки педагоги, учні даного навчального закладу, а й місцеві мешканці не тільки хочуть одержати в музеї інформацію про минуле, але виявляють бажання увіковічити в музеї свої діяння, а також діяння своїх дітей.
Основною формою масової науково-освітньої діяльності будь-якого музею є музейна екскурсія, тобто колективний його огляд відвідувачами, які об’єднані в групу. Що таке екскурсія?
Екскурсія - це цілеспрямований, завчасно запрограмований, методично продуманий процес передачі суми знань шляхом показу і розповіді.
Показ - це спостереження об’єкта під керівництвом спеціаліста (екскурсовода). При звичайному огляді, як правило, сприймаються тільки зовнішній вигляд об’єкта. При показі його екскурсоводом не тільки спостерігається об’єкт, а й відбувається його аналіз. Під час показу екскурсовод допомагає екскурсантам установити зоровий зв’язок між музейними предметами, умовами і обставинами його створення.
Розповідь - це усне доповнення до незнаного або вже частково знаного наукового матеріалу.
Правильне поєднання показу і розповіді дає можливість екскурсоводу досягти високої ефективності екскурсії.
За змістом екскурсії бувають оглядові (комплексні, багатопланові) й тематичні (одно темні).
Передумовою якісного проведення екскурсії є детальне ознайомлення з музейною експозицією. Саме від того як сформована експозиція, через її зміст поєднується науковість і образність, яка висвітлюється з допомогою різноманітних методів, відбувається прилучення відвідувачів до першоджерел знань і створюються умови для здійснення навчально-виховних функцій.
Визначається мета і тема екскурсії, розробляється маршрут, проводиться добір експонатів (джерел).
Кожна екскурсія повинна мати свою чітко визначену мету і тему, яка є предметом показу і розповіді.
Метаекскурсії – це те, заради чого вона проводиться.
Тема екскурсії - це короткий, концентрований виклад основного змісту екскурсії. Вона є стержнем, що поєднує всі об’єкти екскурсії в єдине ціле.
Підбір і вивчення різних джерел (музейних, літературних, статистичних) проводиться так, щоб вони більш повно розкривали тему екскурсії. Розробляється екскурсійний маршрут.
Екскурсійний маршрут - це своєрідна канва, на основі якої розробляється весь зміст екскурсії. Наприклад, розглянемо тематичний план екскурсії на тему: «Наш рідний край». Тема розділена на підрозділи:
1. Географічне положення.
2.Географічна будова і рельєф.
3. Природні умови і ресурси.
4.Історія краю.
5. Населення.
6. Господарство та економічні зв’язки краю.
7. Охорона навколишнього середовища.
8. Перспективи розвитку краю та ін..
Кожен підрозділ можна розширити. Наприклад, пункт 5 розширити так:
5.1. Кількість населення.
5.2. Демографічні особливості населення.
5.3. Професійні навички і господарська діяльність населення. Та інше.
На виконання наказу департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА №47 від 23.02. 2016 року “Про проведення у 2016 році Другого обласного фестивалю-конкурсу «Воскресни, писанко!»” та з метою відродження, збереження українських народних традицій щодо виготовлення писанок, великодніх атрибутів декоративно-ужиткового мистецтва; сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їх творчого і духовного розвитку; виявлення і підтримки талановитої та обдарованої учнівської молоді
НАКАЗУЮ:
1. Провести в районі І – ІІ етапи районного фестивалю-конкурсу «Воскресни, писанко!» (далі – Конкурс):
- перший – у навчальних закладах району – у березні 2016 року;
- другий – районний – 14 квітня 2016 року в приміщенні Центру позашкільної роботи і дитячої творчості.
2. Затвердити Положення про Другий районний фестиваль-конкурс «Воскресни, писанко!» (додаток 1), склад оргкомітету та журі ІІ (районного) етапу Конкурсу (додатки 2, 3).
3. Центру позашкільної роботи і дитячої творчості (Тидір Т.В.)
до 14 квітня 2016 року підготувати приміщення для оформлення виставки.
4. Керівникам навчальних закладів:
4.1 Організувати проведення І етапу конкурсу згідно з Положенням.
4.2 До 11 квітня 2016 року подати інформацію про підсумки проведення І етапу Конкурсу та необхідні матеріали (додаток 1 до Положення) переможців Конкурсу за адресою: 89100 смт. Воловець, вул. Коротка, 5 volovets.cprdt@gmail.com (Центр позашкільної роботи і дитячої творчості).
4.3 Забезпечити участь переможців у ІІ етапі Конкурсу.
4.4 Оформити виставку відповідно до Положення 14 квітня 2016 року.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на директора ЦПРДТ Тидір Т.В.
Відповідно до Умов проведення обласної виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край», наказу відділу освіти Воловецької РДА від 31.12.2015 №245 «Про проведення районної виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» та з метою підтримки й розвитку декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва, художньо-естетичного виховання учнівської молоді, формування у неї поваги до національної культурної спадщини у Центрі позашкільної роботи і дитячої творчості з 18 по 22 січня 2016 року було розгорнуто районну виставку «Знай і люби свій край».
В районній виставці-конкурсі взяли участь учні з 12 загальноосвітніх шкіл та ЦПРДТ відповідно до 3-х вікових категорій: 6-10 років, 11-15 років, 16-18 років. Виставка-конкурс проводилася за такими розділами як декоративно-ужиткове та образотворче мистецтво. Всього подано на виставку-конкурс 175 робіт з таких номінацій як художня різьба по дереву, художнє плетіння, ткацтво, в’язання спицями, гачком, витинання, художня вишивка, народна лялька, м’яка іграшка, писанкарство, вироби з тіста, декоративний розпис, народний живопис, бісероплетіння, паперова пластика та оригамі, вироби з соломки, вироби з природних матеріалів, інші техніки виконання, живопис, графіка.
Подані роботи оцінювались за такими критеріями як довершеність композиції та її художній рівень, техніка виконання, оригінальність твору, ступінь емоційного впливу, якість оформлення робіт.
Не взяли участі у районній виставці-конкурсі декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» школи: Жденіївська ЗОШ І-ІІІ ст., Верб’язька ЗОШ І-ІІ ст., Буковецька ЗОШ І-ІІ ст., Лазівська ЗОШ І-ІІ ст., Канорська ЗОШ І-ІІ ст..
Відповідно до наказу відділу освіти Воловецької РДА № 240 від 23.12.2015 р. «Про проведення І районного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів районної філії МАН України», та з метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку дітей і молоді виявлення та підтримки обдарованої учнівської молоді, залучення її до науково-дослідницької та експериментальної роботи на базі Воловецького районного Центру позашкільної роботи і дитячої творчості 12 січня проведено І районний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. На розгляд журі з 2-х відділень та 3-х секцій для конкурсу-захисту було подано 4науковово-дослідницькі роботи слухачів Воловецької філії Закарпатського територіального відділення Малої академії наук України (база занять Воловецька ЗОШ І-ІІІ ст. та ГукливськаЗОШ І-ІІ ст.).
У відділенні літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства були представлені роботи з 2–х секцій. Робота у секції літературна творчість - «Скрижалі мого серця» учениці 11-Бкласу Воловецької ЗОШ І-ІІІ ст. Могіш Наталії (керівник Фуцур Н.В.); у секції світова література - Осмислення образу Божої Матері в поезії « Срібної доби», учня 10-А класу Воловецької ЗОШ І-ІІІ ст. Омецінського Олександра (керівник Фуцур Н.В.) та Гуманістичні ідеї перемоги людського в людині, дійсність та її виміри в романі Джона Фаулза «Жінка французького лейтинанта», учениці 11-А класу Воловецької ЗОШ І-ІІІ ст. Калитич Олесі (керівник Форзан Н.І.).
У відділені історії, секція історія України, була представлена реферативна робота на тему: Козак «характерник», учня 9 класу Гукливської ЗОШ І-ІІ ст, вихованця гуртка «Історичне краєзнавство» (керівник Мордованець В.І.)
Враховуючи висновки журі,
НАКАЗУЮ:
Визнати переможцями І районного етапу Всеукраїнського конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт слухачів МАН і нагородити Дипломом І ступеня:
Відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства:
Могіш Наталію, ученицю 11-Б класу Воловецької ЗОШ І-ІІІ ст. (секція літературна творчість, керівник Фуцур Н.В.);
Омецінського Олександра, учня 10-А класу Воловецької ЗОШ І-ІІІ ст. (секція світова література, керівник Фуцур Н.В.);
Нагородити учасників І районного Всеукраїнського конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт слухачів МАН Дипломом ІІ ступеня :
- Калитич Олесю, ученицю 11-А класу Воловецької ЗОШ І-ІІІ ст. (відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства, секція світова література, керівник Форзан Н.І.);
Нагородити учасників І районного етапу Всеукраїнського конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт слухачів МАН і нагородити Дипломом ІІІ ступеня:
Понзеля Сергія, учня 9 класу Гукливської ЗОШ І-ІІ ст. вихованця гуртка «Історичне краєзнавство» (відділення історія, секція історія України, керівник Мордованець В.І.)
Директору ЦПРДТ Тидір Т.В. відправити роботи слухачів філії МАН, переможців І районного етапу Всеукраїнського конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт слухачів МАН на ІІ етап Всеукраїнського конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт в м.Ужгород до 20 січня 2016 року.
Контроль за виконанням наказу покласти на директора ЦПРДТ Тидір Т.В.
Управління освіти, молоді та спорту ВоловецькоїРДА
НАКАЗ
31.12.2015 р. смт.Воловець №245
Про проведення районної
виставки – конкурс декоративно –
ужиткового і образотворчого
мистецтва «Знай і люби свій край»
Відповідно до Умов проведення обласної виставки – конкурсу декоративно ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край», з метою підтримки й розвитку декоративно - ужиткового і образотворчого мистецтва, художньо – естетичного виховання учнівської молоді, формування у неї поваги до національної культурної спадщини,
НАКАЗУЮ:
Провести районну виставку – конкурс декоративно - ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» з 18 – 22січня 2016 року на базі ЦПРДТ (Умови проведення додаються).
Затвердити журі конкурсу (додається).
Директорам загальноосвітніх закладів до 18 січня 2016 року забезпечити роботи на виставку (згідно Умов проведення).
Членамжурі до 22січня 2016 року підвести підсумки районного етапу виставки - конкурсу «Знай і люби свій край» та представити переможців на нагородження.
Директору ЦПРДТ Тидір Т.В.:
5.1.Підготувати приміщення для розміщення виставки - конкурсу «Знай і люби свій край».
5.2. Організувати відправку експонатів на обласну виставку в м.Ужгород ПАДІЮН 25 січня 2016 року.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на директора ЦПРДТ Тидір Т.В.
В.о.начальника відділу освіти,
Воловецької РДА Г.Вінтонович
Склад журі виставки – конкурсу:
Вінтонович Г.І. – в.о.начальникавідділу освіти, голова журі;
Соловій В.М. – завідувач РМК відділу освіти, член журі;
Селехман В.І. – методист відділу освіти, член журі;
Відповідно до Плану роботи Воловецького районного Центру позашкільної роботи і дитячої творчості на 2015/2016 навчальний рік, з метою координування роботи учнівського самоврядування в районі, виявлення, підтримки та заохочення успішного досвіду діяльності юних лідерів
НАКАЗУЮ:
Провести 10 грудня 2015 року районний форум лідерів учнівського самоврядування «Вчимося демократії» на базі Центру позашкільної роботи і дитячої творчості. (Поч. о 10.00 год.)
Затвердити план проведення збору лідерів учнівського самоврядування (додаток 1).
Педагогам-організаторам надати для оновлення банку даних та ефективного координування роботи учнівського самоврядування в районі надати інформацію про склад та напрямки роботи шкільних органів учнівського самоврядування у 2015 – 2016 н.р. на електронну адресу ЦПРДТ volovets.cprdt@gmail.com (інформацію на паперових носіях мати з собою).
Директорам загальноосвітніх шкіл Воловецького району:
4.1. Відрядити 10 грудня 2015 року для участі у зазначеному заході двох лідерів ради учнівського самоврядування в супроводі педагога-організатора. Учасникам заходу мати з собою символіку своєї організації.
4.2. Відповідальність за збереження життя та здоров’я дітей покласти на супроводжуючих осіб.
5. Методисту ЦПРДТ Чорней Людмилі Василівні здійснити організаційне забезпечення проведення заходу.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на директора ЦПРДТ Т.Тидір.
На виконання наказу відділу освіти Воловецької РДА № 202 від 09.11.2015 року «Про проведення районної Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна» та з метою вдосконалення змісту і засобів краєзнавчо-дослідницької та патріотичної роботи в навчальних закладах, виховання підростаючого покоління на кращих традиціях українського народу, збереження історичної, духовної та культурної спадщини рідного краю 26 листопада у Центрі позашкільної роботи проведено районну конференцію, в якій взяли участь 16 учасників із 13 загальноосвітніх шкіл району та ЦПРДТ.
Основним завданням експедиції було виховання в учнівської та студентської молоді патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, духовних і культурних цінностей усіх націй і народів, які живуть в Україні; формування в учнівської та студентської молоді активної громадянської позиції; залучення молоді до активної діяльності з вивчення історії рідного краю та довкілля, географічних, етнографічних, історичних об’єктів і явищ соціального життя, а також природоохоронної та дослідницької роботи; створення умов для оволодіння учнівською та студентською молоддю практичними навичками пошукової роботи, розширення напрямів краєзнавчих досліджень; задоволення потреб учнівської молоді у професійному самовизначенні відповідно до їх інтересів і здібностей; просвітницька діяльність.
Учасники конференції висвітлили в роботах всі напрямки за такими темами: «Верховинська яфина» (Приймич Любов, Гукливська ЗОШ І-ІІ ст., керівник Варга М.М.), «Дослідження флори верхів’я басейну річки Вича в межах села Скотарське» (Міндей Ольга, Скотарська ЗОШ І-ІІ ст.,керівник Ковчар Г.І.), «Господар бджолиних сімей» (Комарницька Тетяна, Н.Ворітська ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Стасик Н.І.), «Розвиток освіти Підкарпатської Русі у 20 – 30 роки XX ст.»(Бровко Юрій, Воловецька ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Шумська О.І.), «Джерела і види забруднення водних об’єктів басейну річки Латориця» (Мицо Катерина, Воловецька ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Галамба К.В.), «Іван Мазепа – будівничий козацької держави» (Заводяк Антоніна, В.Ворітська ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Беца Н.П.), «Війна ввірвалася в життя» (Дзямко Антоніна, Федоричко Максим, В.Ворітська ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Козик Г.А.), «Коли серця єднаються навіки» (Зорівчак Вікторія, Завадська ЗОШ І-ІІ ст., керівник Магаль О.М.), «Віночок – один з найдавніших українських символів» (Голянич Богдана, Верб’язька ЗОШ І-ІІ ст., керівник Варваринець Л.О.), «Тайстра Жденіївських коломийок» (Малильо Костянтин, Жденіївська ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Малильо Т.В.), «Традиції святкування Різдва Христового» (Фулитка Ольга, Біласовицька ЗОШ І-ІІ ст., керівник Ісевич Ю.І.), «Географія Воловецького району: особливості розселення населення і ведення господарства» (Далекорей Юрій, Тишівська ЗОШ І-ІІ ст., керівник Баблюх І.Г.), «Село моє – окраса України» (Мумряк Ангеліна, Лазівська ЗОШ І-ІІ ст., керівник Гафинець Л.Ф.), «З Україною в серці» (Лапко Мирослава, Канорська ЗОШ І-ІІ ст., керівник Кобрин В.О.), «Початковий етап весільного обряду бойків Воловеччини (середина XX століття)» (вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» ЦПРДТ, керівник Мордованець В.І.), «Розвиток села Підполоззя» (краєзнавча група Підполозянської ЗОШ І-ІІ ст., керівник Шкомар В.В.).
Працюючи по напрямках експедиції, учні зрозуміли, що Батьківщина – це не просто точка на географічній карті. Це і земля наша, і люди, і рідна мова, і історія нашого народу, і його пісні та мрії. В це слово ми вкладаємо гордість за свій народ, за свою культуру, за своїх знаменитих земляків, за ту чудову і неповторну природу, яка оточує нас і яку ми повинні берегти. Любов до рідної землі, інтерес до її славного минулого та вболівання за невідоме майбутнє – це ті теми, які досліджували юні пошуковці.
Всі учасники експедиції під мудрим керівництвом своїх наставників провели пошукову, науково-дослідницьку роботу, зібрали емпіричні дані, фактичні матеріали, зробили статистичні інформації про походи, експедиції.
Ознайомившись із науково-дослідницькими та пошуковими роботами, прослухавши виступи учасників на конференції, на основі протоколів журі,
Згідно наказу Департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА № 265 від 07.10.2015 року «Про проведення обласного огляду музеїв при навчальних закладах», з метою огляду та удосконалення діяльності музеїв при навчальних закладах, упорядкування та систематизації мережі музеїв, підвищення їх ролі як осередків освіти, стимулювання та підтримки діяльності музеїв
НАКАЗУЮ :
Провести з16 по 30 листопада 2015 року огляд шкільних музеїв.
Директорам шкіл до 30 листопада 2015 року подати у Воловецький районний Центр позашкільної роботи і дитячої творчості такі документи:
Наказ про створення музею у школі ( наказ про призначення керівника, особисті дані про керівника);
Уніфікований паспорт музею в 3 – х примірниках;
Характеристику музею в 3-х примірниках.
Статут музею
План роботи музею на рік
Фотографії 13Х18 (4 шт)
Для проведення районного огляду музеїв затвердити комісію :
Вінтонович Г.І.– в.о. начальника відділу освіти , голова комісії;
Селехман В.І.. - методист РМК відділу освіти, член комісії;
Годованець В.А. - методист РМК відділу освіти, член комісії;
Тидір Т.В. - директор ЦПРДТ, член комісії;
Чорней Л.В.- методист ЦПРДТ, член комісії;
Контроль за виконанням наказу покласти на директора ЦПРДТ Т.Тидір.